June 2010

brownfields vs. greenfields

29. june 2010 at 10:34 | Mish-ka |  *z něj zblázněná...
tak schválně, slyšeli jste už o opuštěných územích s rozpadajícími se obytnými budovami, nevyužívaných dopravních stavbách a nefunkčních průmyslových zónách?  Vyznačují se často obrovskými rozměry, negativními sociálními jevy (bezdomovectví, krádeže kovů) a ekologickou zátěží. neslyšeli? tak já vám o tom teda něco řeknu : D

http://th03.deviantart.net/fs15/PRE/f/2007/072/c/8/Rusted_Doorways__by_scissorxscissor.jpg
photo by

v pátnact hodin máme sraz

28. june 2010 at 14:00 | Mish-ka |  *13 měsíců v roce
je mi z toho zle. z toho všecho a všech je mi doopravdy zle.

a nejvíc je mi zle ze mě samotné.
pláču.
jlláz
* už je to lepší. mí přátelé mě dokážou tak nehorázně povzbudit :-*

neulítly mi včely. ulítli mi motýli.

26. june 2010 at 19:59 | Mish-ka |  *13 měsíců v roce

Karel Čapek
Ženy mají větší schopnost litovat hříchu, a tudíž i větší schopnost k hříchu samotnému.

tři týdny? zdálo se mi to jako věčnost! byla to věčnost! bude to mít věčné trvání?

ozval se Paul.. jsem si 100% jistá, že jsem ho dnes viděla s rodiči, sestrou a jejím přítelem ve městě. jsem si tím víc jak 100% jístá. jen tak na okraj jsem se ho zeptala, jestli je možné, že jsem ho dnes viděla ve městě... a on na to, že byl v Blansku.. nevěřím mu. potom připsal něco jako "ale možné to je" na což jsem mu odepsala, že "možné je cokoliv". on se ale jednoduše nechce bavit o svojí rodině. nevím, jestli je tak hrozně nenávidí nebo co, ale prostě o nich nemluví a když už, tak se potom uzavře do sebe a já plynule přecházím k jiným tématům hovoru... máme to tak nebo spíš mám to tak už naučené...

v pondělí jdeme na základku, přemluvila jsem ještě Verr, aby jsme tam nezpůsobili - zase - nějaké faux paus a drby ve stylu "oni jsou zase spolu" .. a to je vlastně to o čem se chci vypsat.. takový blogpost o všem a ničem,  výplach citů... náhlý závan nejistoty... momentální myšlenky..

znáte motýly v břiše? budu věřit, že ano. když si s sním píšu nejsou to motýli.. je to něco jiného, ale dost podobného.. já měla po prvé motýly v břiše - z lásky - kvůli němu.. dva roky zpátky jsem omdlévala... ale tak nějak zdravě.. a teď? proboha teď jsme naprosto hotová! odvařená! zničená! ale bez motýlů.. když se na mě podívá, zaryje se mi jeho pohled hluboko do mozku a mozek mi vypne... je to tak šílené! já jsem tak ohavně racionální člověk a on mi pohledem vypne mozek! jak to dělá? proč nemůžu mluvit a tělo mi puká? já vím, vím, že víte odpověď a vím, že víte, že já ji znám také...

jenom ty motýly... chtěla bych místo exploze mozku motýly. chci toho příliš?

vaše motýly hledající Mishka ♥

jeden večer

23. june 2010 at 17:15 | Mish-ka |  *13 měsíců v roce
           jak se můžu nezastavit, když si musím vybrat cestu? cesta má mít přece cíl. to se mám bezcílně potulovat životem? ne! nechci se vracet ale nechci se dívat do mapy.
           když se někde zastavím na delší dobu, zeptejte se mě, jestli jsem našla svůj cíl, jestli jsem šťastná. a co je taky hodně podstatné - trvejte na mé odpovědi.

           v úterý večer jsem s Verr mávala za žlutým autobusem směr Praha - Německo (líp by se hodilo Praha - Prčice ale... ) "stejným" autobusem přijede za dva měsíce Bibi zase zpátky.
           stála jsem před cizím rozhodnutím, které se mě týkalo, jako nejlepší přítelkyně tak z poloviny a možná ani to ne. stála jsem tam a cítila, že Bibi nás má doopravdy ráda. cítila jsem, že budeme navždy spolu. nepochopíte, co to pro mě znamenalo. nikdy jsem si nemyslela, že je mezi námi tak silné pouto! když cítíte, že máte na světe dalšího opravdu dobrého přítele, je vám krásně. moc krásně!
           stála jsem tam a napadlo mě, jestli zvládnu říct ano, až to stejné rozhodnutí přijde za mnou a na rovinu se zeptá: "jdeme?" pevně se ho chytím a půjdu? Skočit do tmy a počkat tu nekonečnou vteřinu, jestli se rozsvítí světlo.
           chcete slyšet tu odpověď, kterou jsem šeptala do tmy v mém pokoji tak dlouho, až jsem to slovo musela začít křičet, abych si uvědomila, co jsem si uvědomila, když ten žlutý autobus odbočoval na D1? Chcete? Tak tedy:

ANO! ANO! ANO!

           už dlouho mě mučí ten opojný chtíč se sbalit a na pár dnů či týdnů odjet. uvědomila jsem si, že se blíží čas, kdy nebudu schopna zůstat doma a tím doma myslím nepřekročit hranice. toužím objevovat a poznávat, toužím vidět, cítit a slyšet! už ani minutu na místě! vře mi krev. srdce mi buší a já křičím ANO!
           Nikdy nepochopíte, co to bylo za pocit, který mě obklopoval, když jsem včera večer sledovala po půl litru červeného vína závěrečné titulky filmu Anna a král.

Když mnohomluvná žena mlčí, je její mlčení ohlušující.

*

Byl jsem překvapen,
jak malou část života tvoří důležité okamžiky
a jak i ty trvají tak krátce,
že je za důležité vůbec nepovažujeme.
A tak jsem se díval,
jak můj otec naposledy objímá jedinou ženu,
kterou kdy miloval. Angličanku.

Redcurrant Jelly

22. june 2010 at 16:44 | Mish-ka |  *13 měsíců v roce
cítím se být líná, ale utěšuji se faktem, že si nechávám cca týden naprostého nicnedělání, abych se mohla od 1. července přenastavit na prázdninový program plný fitka, bazénu, vaření, zkoušení nových věcí, nakupování, bowlingu a snídaní, obědů a večeří s přáteli.. no prostě normální prázdninový program.. no letos to bude možná obohaceno o další dva tři super lidi, které jsem potkala v brzy již "minulém" školním roce : ) a letos to bude taky jiné o toho panáčka bez sukýnky, kterého musím aspoň 3* vytáhnout do letního kina, normálního kina a někam na badminton : ) držte mi pěsti(čky) : D

koláž - summerv informatice (ten název je moc nadnesený, ale tuším, že s tím máte svoje zkušenosti ; ) jsme dělali, jako zavěrečnou práci koláž.... ↑ ano.. to je moje koláž! : D vyhrála jsem s ní first place : D kdybyste viděly ty ostatní museli byste taky uznat, že nebylo zrovna z čeho vybírat.. : P
ohodnotili ji slovy "reklama" "ROXY" a "SUPER", takže spokojenost největší ; D

a co vy panáčci a panenky? těšíte se na prázdniny? zbytečná otázka.. je to jako ta otřepaná fráze ve společnosti - dnes je ale krásně... stupidní počasí! ale víte, mě to teplo neteplo déšť nedéšť tak nějak nevadí... možná to bude tím, že nemám ráda teplo.. doopravdy.

trošku to tady splácám.. nebaví mě psát na blog, který se mi nelíbí...

a málem bych zapomněla na nový lak na nehty s poeticky sladkým jménem - rybízový džem ♥ : D a novou kytičku - netuším, jak se jmenuje, ale kvete růžovými malými kvítky, pojmenovala jsem ji Maruška a nepotřebuje složitou údržbu.. jak řekla Mum - kytka pro mě : P

art is the most intense mode of individualism the world has known. - Oscar Wilde

11. june 2010 at 13:13 | Mish-ka |  *13 měsíců v roce
o dvě hodiny dřív doma. důvod? teplo. ano! zkrátili nám výuku kvůli teplu. jak pofidérní : D tak jsem se domů prošla pěškobusem, zatáhla žaluzky a otevřela bio jahodovej jogurt. mám v sobě i zbytek svačiny - dala jsem si chleba do lednice - chyba! přilepil se na něj ubrousek a tak jsem právě dojedla i pár (desítek) kousku papírového ubrousku.. nová dimenze pro moje chuťové pohárky..
in focus
btw. předevčírem začalo léto. jak jsem to poznala? ráno jsem si oholila nohy, odrbala paty pemzou a vzala si na sebe tílko, žabky a bermudy (i Reserved!) no a odpoledne jsem jela smradlavou MHD, doma jsem se zchladila sprchou a byla ráda, že jsem ráda..

dneska by měl padnout "prý" teplotní rekord.. no uvidíme. co ale taky uvidím budou moje holky, B., V. a K. no samozřejmě M. : D přece bych nezapomněla na sebe.. : P

psali jsme čtvrtletku z matiky. poslední příklad byl poruchovej. mám to - celkově - správně tak z 96%.. to je snad za A?! potřebuju jedničku.. špatně. moje ego potřebuje jedničku. proč vlastně všichni nenávidí matiku? já ji miluju. miluju čísla. HA HA HA! a z chemky budu mít za dva. moje ego je šťastné : )

nač vlastnit, když můžete sdílet? - slovo "nač" za normální teploty a tlaku nepoužívám.. dnes ránho mi ale metro (=ty noviny : ) řeklo, že bude BIO 3 = nehýbat a nepřemýšlet takže asi tak : P 

nejvíc zase Deutschman - "nehýbejte se, nemluvte, nemusíte ani přemýšlet a vyplňte si cvičení 7 - 10 a já si sednu, nebudu se hýbat, přemýšlet a počkám až to doděláte" on na nás ve středu a my na něj ve čtvrtek "sedněte si, nehýbejte se, nepřemýšlejte a my půjdeme domů" :D dá se říct, že žijeme v příjemném soužítí : P a tu košili ze čtvrtka by mohl nosit častěji a třičko z ponělí raději vyhodit..


chtěla bych s vámi sdílet spoustu nové hudby.. měla bych dodat "pro mě nové" hudby. tak třeba Adam Lambert a jeho What do you want from me.. vrátila se mi s ním minimalistická závislost na Cinema Bizarre : P
potom pár záchvatů v odpoledním vysílání Evropy 2 a pak jedna z filmu - Bill Withers a jeho Ain't no sunshine ♥ ♥ ♥ a málem bych zapomněla na Miku a Coldplay a One Republic : ) no a ještě Duffy a David Guetta... : D jak říkám je toho spousta : )


a nesmím zapomenout na to skvělé odtučnění ve středečním tělocviku - hráli jsme volleyball v oslabení tři na čtyři - těžcí soupeři a třešničkou na dortu byla sladká výhra.. simply very good match : )

znáte Annie Leibovitz?

P.S.:
a nemůžu opomenout ještě moji nejlepší včerejší hlášku : někdo si myslí, že jsem vtipná. já myslím, že jsem dnes vypila už moc vody. svoji pointu to odráží v tom, jak mi Bára řekla, že jsem nejvtipnější člověk ze třídy a taky v tom, že jsem včera vypila tři a půl litru vody.. plus jednu skleničku sladkého čehosi, co v naší jídelně nazývají čaj.. no ehm.. nebudeme to raději rozvádět... jen dodám, že mi to "něco" přilepilo čelisti k sobě a že jsem až do večera měla pocit, že jsem snědla tabulku čokolády.. což zase nebylo tak špatné.. možná až na to, že jsem žádnou tabulku čokolády doopravdy nesnědla.. třikrát hurá oříškové Milce - hurá, hurá, HURÁ! : D

mějte se kočičky.. mňau mňau : - *
a po německu: mau mau : )


breakfast and music

5. june 2010 at 10:44 | Mish-ka |  *13 měsíců v roce
je půl jedenácté, sobota dopoledne.
venku po dlouhé době svítí slunce a - neprší.
ujiždím na tom  : P

zkusila jsem si namazat na rohlík polovinu Lučiny (i tak by stačila jenom třetina..) a zbytek dala do mikro misky zakryla druhou mikro miskou a dala do lednice. netuším, co se s ní stane, ale mám v plánu zítra snídat rohlík s polovinou Lučiny.

bože, je vážně zajímavé, jak můžete něco popsat, tak bez zájmu.. : D

jestli nejste moc rozněžnělí pusťte si tohle : )
breakfast


včera - musím se pochlubit - mě překvapila češtinářka:
a) vyslovila moje příjmení bez nadbytečného užití háčků
b) vyzkoušela mě

včera jsem překvapila češtinářku:
dostala jsem za jedna - zapamatovala jsem si totiž extrémní počet jmen českých humanistů a světových renesančních a barokních autorů - a ona byla donucena mým výkonem, zakroužkovat u mého jména z 1 - 2 jedničku.. takže BUDU MÍT Z ČEŠTINY JEDNIČKU, PŘESTOŽE JSEM Z JEDINÉHO TESTU MLUVNICE - DIKTÁTU - DOSTALA ZA 5 : D

dneska jdu překvapit mamku (nesnáším nečekaná překvapení) a proto jsme se na překvapení domluvily už před 14 dny : D

začala jsem poslouchat Evropu 2 - Leoš Mareš, Patrik Hezucký... : ) pouštějí sice všechny písničky pořád dokola, ale narozdíl od Free-čka mluví s citem pro přirozený vtip : PP
postahovala jsem si písničky (kecám, postahoval je Papá : D ), ale nainstalovala jsem si - znovu -  program od SonyEricssonu, protože jsem se... vytočila... *shy* a tak jsem to postahovala do mobilu a pak přišel další šok - přeplněná paměťovka.. takže je teď přede mnou velké dylema - musím vymazat cca 40 songů, abych mohla zmodernizovat repertoár a nahrát si do toho mýho hnědýho drobka i English z BBC : ) ano, začala jsem to svoje "improve english" brát vážně : D

a o prázdniných si musím vytřídit seznam oblíbených blogů, aby se mi na hlavní stránce blogu.cz nezobrazovali všemožný.. - věci grr! : D

dala jsem to z haluze!

2. june 2010 at 15:41 | Mish-ka |  *13 měsíců v roce
barra 1
blogger se mi moc nelíbí. ale fascinuje mě na něm ten chorobně jednoduchý design a jednoduché
přidávání fotek... asi si z něj udělám fotoblog : D protože se mi moc líbí ta můj staro/nový nick a ten originální nápad na webovou adresu : D Mona and her Puzzle : D

všichni mi přestávají věřit. mě je to jedno. a tím všichni myslím všichni mi středoškolští spolužáci.. ha ha ha jen ať litují, že si mě nevědomky zvolili pokladničkou : D má to i výhody, naučila jsem se z lidí vymáhat dluhy : D a tím věřit myslím, že jim říkám, že ten dnešní test z literatury bude lehký, oni na to samozřejmě "odpovídají" odmítavým kývaním hlavou na znak mé lehkomyslnosti.. víte co? ten test byl lehký, překvapivě 100% lehký, napsala jsem ho na jedna... a víte co? oni to pokazili.. a tudíž je tu jednoduché pravidlo: s optimismem jde všechno líp! ps.: jestli někdo tuší, jak změnit na bloggeru záhlaví na něco luxusnějšího napište ; )