April 2010

"Peklo nemůže bolet o moc víc."

30. april 2010 at 13:27 | Mish-ka |  *ústřižky
milion malých sřípků

Milion malých sřípků
Když James Frey ve věku třiadvaceti let přišel do pobytové léčebny, měl tělo a mysl skoro nenávratně poškozené. Musel si vybrat: nedožije se 24, nebo se pokusí něco udělat s troskou svého života a to hodně drasticky.
Ocitne se mezi pacienty, kteří jsou ve stejných sračkách jako on sám - soudce, mafián, bývalý mistr světa v boxu, a bývalá prostitutka. Obklopen všudypřítomným dogmatem "Jak se vyléčit" si musí James najít svou cestu,jak se vyrovnat s následky svého dosavadního života, a vybrat si svou budoucnost - pokud nějaká bude.
Kniha popisuje příběh boje s drogovou závislostí. Začíná v sanatoriu, popisuje šest týdnů léčby, a ve vzpomínkách hlavního hrdiny se vrací k událostem, jež ho k léčbě přivedly.

Můj přítel Leonard
Opět se setkáváme s Jamesem a jeho životními osudy. Po úspěšném odchodu z léčebny pro drogově závislé ho potká další rána, když zjistí, že jeho láska (kterou potkal právě v léčebně) psychicky nezvládla návrat do normálního střízlivého života a spáchala sebevraždu. James naštěstí nepodlehne a vyhledá svého nejlepšího přítele Leonarda. S jeho pomocí se postupně staví na nohy, vrací se do práce a nachází i novou lásku, se kterou se nakonec ožení (mimochodem, žijí spolu dodnes).

Kniha je autobiografií samotného autora Jamese Freye a přitáhne čtenáře svým poutavým,

dramatickým a místy dojemným vyprávěním. Autor si svou zpovědí zajistil celosvětovou pozornost a úspěch.

Pro zdůraznění naléhavého poselství a zrychlení děje nejsou v knize použity uvozovky, každá přímá věta začíná na novém řádku. To, že autor používá stejný postup pro vyjádření vlastních myšlenek a myšlenek jiných, dává knize unikátní styl, jenž odráží náladu jeho zkušeností z léčebny.

"…Chci utéct nebo chcípnout nebo se totálně sjet. Chci být slepý a hluchý a nemít srdce. Chci zalézt do díry a už v životě nevystrčit hlavu. Chci sama sebe vymazat z mapy světa. Z tý zkurvený mapy světa…"

"…Začínám se třást. Třást třást třást. Celé mé tělo se třese a srdce buší jako o závod a cítím jeho údery v hrudi, celý se potím a ono to pálí jako čert. Brouci mi lezou po kůži, zahryzujou se do mě a já se je pokouším zlikvidovat. Škrábu se, rvu si vlasy, začínám kousat sám sebe. Nemám žádné zuby a stejně se koušu a okolo mě stíny a jasný světla a záblesky a výkřiky a brouci brouci brouci. Jsem v háji. Jsem totálně a úplně a absolutně v prdeli…"

"…Hodiny mě zastavily v nicotě. Neexistuje nic než teď a tady a fázový posun noci. Sedím u stolu a kouřím jednu za druhou a piju kávu a naslouchám a přežívám. Neměl bych být ani tady ani nikde jinde. Neměl bych dýchat ani tady někomu zabírat místo. Tahle chvíle mi neměla být dopřána, a ani žádná jiná. Neměl jsem dostat šanci začít znovu žít. Nezasloužím si ani tohle ani nic jiného a přesto jsem pořád tady a všechno to mám. A další šance už nepřijde. Tahle chvíle a tahle šance jsou jedinečné. Tahle - a já říkám ano. Chci to. Chci to teď a chci to tak dlouho jak jen to půjde. Obě ty věci jsou příliš vzácné a prchavé a za chvíli mohou zmizet a tak je nechci propásnout. Ta chvíle je životní šancí, a všechno mi došlo během jednoho okamžiku odměřeného neviditelnými hodinami, které mě drží mimo čas a prostor. Srdce mi buší. Zdi jsou bledé a tiché. Přežívám…"

nemohl se sám sobě podívat do očí. každé ráno, když si čistil zuby, se nemohl podívat víš než nad nos. tak moc sám sebe nenáviděl...

*už jsem o Leonardovi psala, těsně po dočtení poslední stránky, brečela jsem...

voluptuousness

26. april 2010 at 14:51 | Mish-ka |  *13 měsíců v roce
chtěla bych toho spoustu napsat. od každého kousek. kousek proto, že dál už nevím. kousek proto, že dál už to neznám. kousek proto, že nevím jestli mu mám říct, co mu chci říct. možná je můj pan božský a možná je on mojí překážkou k dalšímu honu za smyslností. ↓

grrr

brouzdala jsem DA. smyslnost. voluptuousness, což nezní ani nějak moc anglicky, ale přesně to vystihuje překlad: smyslnost, vnadnost, přitažlivost, dráždivost, rozkošnost! už stačí jen dodat.. yeah! : D *pro ty, co chtějí něco víc londýnského popř. newyorkského mám tu taky sensuality, což je mimo smyslnosti také překládáno jako "smyslovost" nebo "senzuálnost" což jsem v prvním použití slova smyslnost říct nechtěla... chtěla jsem psát o ženách, které dovedou dát svoji vnitřní i vnější krásu světu na odiv. jsou smyslné. je to v pohybech? v gestech? v očích? ve výběru slov? ano! nebo ne?
64645

brouzdala jsem DA. můj názor na fotografie a kresby se vine jiným směrem než doposud. největším hitem letošího léta jsou ženy. (možná je to taky tím, že typ mužů, jenž obdivuji pro jejich ... nevím co, se asi nechce moc fotit... ?) po nich následuji zapadlé uličky, významná a všemi známé památky počínaje Paříží konče Perugií (asi se to tak nepíše..) a samozřejmě i ne-francouzská města.. jen si teď nemůžu na žádné vzpomenout : D moje nadšení pro ilustraci ochabuje. musí mě to okouzlit na první pohled, takže na to má v průměru deset setin vteřiny. přiznávám, že nejsem moc benevolentní (=laskavá, shovívavá) .. ke svému hitu letošního léta asi ještě přidám, že přirozenost je lepší než krása. slovo krása se nehodí, spíš že přirozenost je mnohem otevřenější, přístupnější, podmanivější, okouzlující a smyslnější než dokonalost. dokonalost je až moc svazující, aby dosáhla něčeho tak obdivuhodného, jako je smyslnost. dokonalost je povrchní náhražkou otupělých. (tu poslední větu, jako kdybych ze sebe vyzvracela. *omlouvám se, ale dneska jdu nějak do sebe. poznáte to už podle toho dlouhého odstavce. odstavec = myšlenka a moje myšlenky jsou dnes opravdu nějak dlouhé a propracováné skoro až do detailů vlastního přesně vymezeného názoru : D

*každý článek po sobě čtu, nejdřív ho zveřejním a pak si ho přečtu, mám otevřený blog a čtu. nejen kvůli překlepům, hrubkám ale taky kvůli spadlým mostům. taky se vám stane, že si to myslíte, myslíte si dokonce, že už jste to řekli, napsali a ono nic?
dneska neuvěřím jen tak někomu, že můj článek přečetl. možná jste to přečetli, ale potřebujete čas na vstřebání a na pochopení. máte čas?

Ovečka

23. april 2010 at 18:34 | Mish-ka |  *když povolím uzdu myšlenkám
upravovala jsem si svůj blog profil a poslední kolonka "povaha" mě znervózněla : ) tak tedy:
s červeným nesouhlasím a s modrým zase jo a zelenkavý nevím : )

Obecná charakteristika
Beran je znamením nového začátku. Lidé narození v tomto znamení mívají prostou, málo komplikovanou povahu. Mají pevnou vůli, jsou ctižádostiví a touží po nezávislosti. Věří ve vlastní schopnosti a usilují o co nejrychlejší dosažení cíle, který si stanovili. Jsou si vědomi své síly a průbojnosti. Nebojí se žádných překážek a nedají se odradit neúspěchem. Nadšeně se chopí práce i příležitosti, neuvažují dlouho, zda jim stačí síly a schopnosti k vyřešení úkolu. Nevyhýbají se boji. Snaží se věci prosazovat svou vůlí, zatímco rozum a cit poněkud podceňují. Postrádají houževnatost a vytrvalost. Snadno a rychle chápou a mají dobrý postřeh. Berani mohou být někdy sobečtí, neklidní, náladoví a podráždění. Potíže jim dělá dodržování rozumné míry a snadno proto překračují meze.

Láska
Berani dostávají rozum zpravidla až ve zralém věku, proto neškodí, když si partnera zvolí později. Ženy se snadno zamilují, ale brzy zase ochladnou. Mívají mnoho ctitelů. Muž by je měl usměrnit. Jsou šťastné, když jim velí někdo, koho si váží. Muži Berani jsou rádi, když je o ně postaráno. Přesto je někdy těžké uvázat je k rodinnému krbu. Potřebují taktní průvodkyně životem. Nejlepšími partnery pro Berany jsou Býci, Blíženci, Střelci, Vodnáři, Ryby. Těžko se sžívají s Rakem kvůli jeho pomalosti, s Váhami a Kozorohem kvůli jejich konzervatizmu a nedostatku představivosti a fantazie.

Peníze a práce
Berani milují nové a neznámé věci. Mají tvůrčí schopnosti. Jejich plány jsou velkorysé, neberou ohled na podrobnosti. Těší je průkopnická práce, svá povolání vykonávají s velkým nadšením. Dokáží se dobře zorientovat a rychle rozhodovat. Vyhovuje jim řídící pozice. Pracovní rutina a omezování v nich probouzí rebelantský postoj. Vlohy mají pro techniku a vojenství. Mohou se dobře uplatnit i v obchodě, reklamě, žurnalistice nebo umění.

Zdraví
Hlava je citlivým článkem tělesné schránky. Berani totiž rádi "prorážejí zeď hlavou". S tím souvisí i časté migrény nebo úrazy. Péči vyžadují zuby a oči. Přehnaná fyzická aktivita může způsobit vyšší krevní tlak a nespavost. Berani bývají netrpěliví pacienti. Nevydrží dlouho ležet v posteli a nic nedělat.

Nejlepší hlášky z magazínů:
Žena ve znamení Berana milují rychlá auta, zajímavé oblečení a neobyčejné koníčky. Jsou odhodlané a vtipné. Skvělé přítelkyně a tvrdohlavé milenky, ale nikdy nudné společnice. Jako rivalka je tvrdá, ale rány pod pás nerozdává. Jejím největším nepřítelem je nuda. V posteli je náruživá, živočišná, dominantní a nespoutaná. Kdo jí nebere vážně, brzo ji omrzí. Je to také žena, která ví, jak v muži rozhořet oheň. Berani mají rádi výrazné parfémy, červenou barvu a kvalitu v moderním provedení a dokonalém zpracování.

- vypadá to nějak moc egoisticky modře : D
- kdo není Ovečka tak si to stejně nebude číst celý : D
- a s tím Rakem vážně nesouhlasím!!! : D

touch me.

14. april 2010 at 18:18 | Mish-ka |  *13 měsíců v roce
ahoooj :)
dneska jsme měli ve škole ředitelské volno. je mi upřímně líto, těch lidí, kteří tam dnes psali písemnou maturitu z češtiny :( ale určitě to všichni zvládli.. :) a určitě přitom měli všichni škodolibý úsměv.. něco ve smyslu: "haha, my státní maturitě zdrhli!" ... FUCK OFF!!! :D

dnešek je plný deště ♥, enriqua ♥ a gynekologie...

ode dneška za šest měsíců budu naočkovaná proti rakovině děložního čípku. byli jsme dneska s Mum v nějakém středisku, kde se na to specializují... vypadalo to tam soukromě, přiměřeně k tomu snobsky a celkový dojem zaokrouhlil do plusu až gynekolog... ano muž (!) který mi řekl, že neumřu (?) a že se mám pokusit během těch šesti měsíců od dnešní první dávky neotěhotnět.. no.. kývla jsem mu na to.. (to jen tak pro informaci ;)

to byla ta "dobrá" část mého dnešného gynekologického dne.
a teď k té "horší":

možná si někdo pamatuje na nějakou malou větu, kterou jsem tady před nedávnem publikovala. psalo se tam něco ve smyslu mé první návštěvy gynekologie. dnes přidávám ještě jednu větu o ultrazvuku. všechno mám, tam kde to má být (jupí!) až na infekci. ta je tam tak trochu navíc. a proto se dneska a po dalších deset večerů budu pokoušet dostat poměrně malý ale zároveň taky velký čípek, kam jinam než do pochvy. (teď se máte zhrozit a napsat mi nějaký povzbuzující komentář... ; )
vzhledem k tomu, že můj konflikt s tamponem mám ještě v živé paměti, tak to bude vážně silný emoční zážitek.. :D
možná bych vám napsala ještě něco, ale nevím jestli se to sem hodí. raději ne. ;D poslouchejte song a snažte se modlit za čípek, na který dnes 100% budu histericky křičet ; )


E. I.

14. april 2010 at 15:12 | Mish-ka |  *mjůzik*
poslouchám všechno, ale když nemám na nic náladu, mám v záloze někoho, kdo má  skvělé texty, perfektní image (;D) a chytlavé ale nikdy neohrané melodie... stačí už jen dodat ...♥ :Da nejsladší ↓zase ta mocná čarodějka Láska a vedle ní matka Země v harmonii se Smrtí - tak mocná jako Láska i jako Žárlivost

10. april 2010 at 19:23 | Mish-ka |  *13 měsíců v roce
when i ..

po hrozně dlouhé době
po desítkách rozepsaných a nikdy neodeslaných sms
po dnu mých 16. narozenin bez jeho přání
po myšlenkách co dělá
po nápadu zajít za ním do nemocnice
po stovkách minut přemýšlení co asi dělá, jestli ke mně něco cítí... jestli.... a nebuď blbá!

po tom všem. byl online na icq. a já byla ospalá. tak hrozně moc ospalá! ale víte na co jsem příšla? že motýli v břiše nám oboum zůstali a že můj němčinář mě okouzlil jenom sexuálně ... žádní motýli.
a schůzka v nedohlednu. no víte on studuje umění. já jsem studentka ekonomického lycea. víte... my jsme dokonalí ;D (a mladí, nadržení a ... :D

*a mám krásný design :D

*a potěšily mě vaše komentáře k předchozímu článku Láska ; )

*a v pátek odpoledne jsem po škole zkoukla spešl díl Chirurgů ♥ (ale musíte kliknout na to druhé video - protože si přece nechcete uprostřed náporů vzlykání - vašeho vzlykání - přečíst : 72 minut wait or pay... :DDDD → mega video fůůůůj ! ;D

dneska pršelo.. už hrozně dlouho nepršelo a dneska jsem se vzbudila a svítilo sluníčko, snídala jsem a svítilo sluníčko a začala jsem se pokoušet o jarní úklid a začal jarní déšť : ) prostě ideál : )

ale zítra ve 12 hodin budu držet dvě minuty ticha. a za koho snad nemusím říkat. truchlím, protože vím jak truchlí oni, truchlím, protože vím jak se cítí. aspoň Evropa by se mohla rozpomenout na to, že jsme všichni - jenom - lidé. buďme hrdí na to, že jsme Evropané. a buďmě hrdí za to, že jsme Češi (protože, přiznejme si, že Češky jsou nejkrásnější ; )

*a od příště přestávám s láskou a začnu třeba o tom, jak jsem začala třídit papír :)

Láska.

8. april 2010 at 16:07 | Mish-ka |  *když povolím uzdu myšlenkám
Jsem otrok lásky. Celý můj život, každodenní běžné věci má v rukou láska. Co to vlastně je? Kdo to je? Co mě umí dostat do výšin i shodit na dno. A nestydět se. Rozmazluje i proklíná. Staví i boří. A při nejlepším všechno zároveň. Ale stejně milujeme. Toužíme po ní když ji nemáme na dosah ruky a stékají nám po tvářích slzy, když cítíme, že od se od nás pomalu vzdaluje a bere... všechno...

Kolik těch krásných chvil nám dá v poměru k těm uslzeným šrámům na srdci... a nejsou lepší přátelé než životní láska?

Podle čeho si láska vybírá? Asi se v nás narodí stejně, jako se už narodíme s nohama, rukama, očima... Proč se za někým ani neotočím a za jiným půjdu až na konec světa a neuvidím tu propast, do které musím každým krokem už už spadnout?

Chtěla bych poznat člověka, který nepotřebuje lásku. Člověka, který ji nehledá a kterého nikdy nenaplnila... je takový vůbec? Co je pak ale cílem jeho života? Co je jeho největším naplněním? Jaký tón zazní na závěr?

Peníze? Moc? Sláva? A neřekne si ten - bohatý, mocný, slavný - člověk nakoncec sám, když bude popíjet v křesle whisky: "Něco mi stejně chybí."?

Chtěla bych být vůbec tak sarkastická, zapomenout na lásku a plně se oddat... čemu vlastně? Odpoutáme-li se od lásky, co v nás zbyde? Čím zaplníme to volné místo v naší mysli?

Napsala jsem spoustu otázek a žádné odpovědi. Jsem totiž člověk zcela naplněný a zničený láskou. Chtěla bych prázniny od lásky. Týdenní dovolenou od něčeho, čeho se nikdo z nás nedotkl a od něčeho, na čem jsem závislá, s čím žiji každý den.
catch